Blog > Komentarze do wpisu

Yandex.ru - wyszukiwarka internetowa Rosji od kuchni

Yandex jest największą i najważniejszą wyszukiwarką Europy Wschodniej. Wg różnych statystyk, korzysta z niej około 60-65% internautów z krajów: Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan. Kolejne kilkanaście procent to wyszukiwarki, które pracują na silniku Yandexa. Łącznie daje nam to wyraźny obraz tamtego rynku - Twoja witryna nie pozycjonuje się w Yandexie - nie ma Cię na Wschodzie. A gdzie w takim razie Google?

Google mają marginalne znaczenie. Korzysta z nich kilkanaście procent rosyjsko-mównych internautów.Po części jest to spowodowane mentalnością samych ludzi. To co nasze jest najlepsze, to co Zachodnie jest gorsze.

A teraz kilka słów o samym Yandexie. Aby domena była wysoko wypozycjonowana potrzebujemy spełnić kilka warunków. Bardzo istotny jest wiek domeny. Im starsza tym lepiej, wzbudza większe zaufanie. Co do linków przychodzących, liczy się ich jakość. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że najwyżej cenione są linki z domen z rozszerzeniem ru.

Yandex posiada własny katalog wyszukiwarki. Yaca.yandex.ru ma wpływ na ranking znajdujących się w nim stron. Faworyzowane są także nowo powstałe strony.

Język rosyjski jest językiem dominującym, to jest oczywiste. Wyszukiwarka ma natomiast pewną ciekawą funkcję, sprawdza słownictwo i poprawność gramatyki na witrynie.

środa, 11 stycznia 2012, aktru
Tagi: internet

Polecane wpisy

Komentarze
2012/06/01 09:26:25
Hej, Wiesz możeczy pod tą wyszukiwarkę dam radę pozycjonować za pomocą SeoAddera, pod googla dziala on świetnie .
-
2019/01/04 05:41:16
Na czym powinna być oparta strategia marketingowa? Chodzi oczywiście o witrynę www która jest już zoptymalizowana. Chodzi o pozycjonowanie właśnie w Yandexie.