wtorek, 31 stycznia 2012
Mobilna strona internetowa staje się powoli obowiązkową rzeczą, jaką każda firma powinna posiadać. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli posiadamy własną stronę internetową, jest ona dostępna dla dowolnego telefonu komórkowego, który posiada przeglądarkę. Jest również i druga strona medalu – istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że strona wygląda fatalnie na takim urządzeniu mobilnym. Dlaczego?
środa, 18 stycznia 2012
Jest wiele sposobów na wypromowanie swojej firmy w Internecie. Jednym z nich jest prezentacja internetowa. Co to takiego? Czy nie lepiej posiadać i promować swoją oficjalną stronę internetową? Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że nie. Dlaczego?
Rosyjski gigant internetowy Yandex ma zamiar wejść na kilka dodatkowych rynków. Obecnie poza Rosją działa z dużym sukcesem w Kazachstanie, Ukrainie i na Białorusi. Obecnie ma na oku kilka krajów, w tym Polskę. W 2003 roku zarejestrowano już domenę Yandex.pl ale firmie nie udało się wkraść w łaski Polakom. Obecnie Y planuje powrót. Sam od 3 lat testuję tę wyszukiwarkę w pracy. Osobiście cieszy mnie jej powrót do naszego kraju. Zanim napiszę coś o funkcjonalności, chciałbym przybliżyć historię Yandexa.
poniedziałek, 16 stycznia 2012
Rosja, nie jest to jedynie kraj gdzie przedstawia się obraz nędzy i rozpaczy. Nie jest to też jedynie Syberia. Nie jest to kraj w którym jedyną rozrywka jest picie alkoholu. W kontekście ekonomicznym jest to kraj, który ma ogromny potencjał gospodarczy. Jest to kraj, który dla państw Europy może być studnią bez dna: zarówno dla produktów, jak i usług. Studnia ta płaci zielonymi dolarami za towary. Nie tylko dlatego, że są z zachodu, przeważnie dlatego, że są lepszej jakości i są tańsze.
niedziela, 15 stycznia 2012
Optymalizacja stron internetowych jest bardzo ważnym procesem. Ważnym, ale bardzo często pomijanym przy tworzeniu witryny. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Teoretycznie każdy o tym pisze i mówi. W tym wpisie postaram się krótko opisać ten termin i zrobić wstęp pod bardziej szczegółowe artykuły, opisujące poszczególne elementy mające wpływ na pozycjonowanie się witryny. Czym więc jest optymalizacja?
środa, 11 stycznia 2012
Yandex jest największą i najważniejszą wyszukiwarką Europy Wschodniej. Wg różnych statystyk, korzysta z niej około 60-65% internautów z krajów: Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan. Kolejne kilkanaście procent to wyszukiwarki, które pracują na silniku Yandexa. Łącznie daje nam to wyraźny obraz tamtego rynku - Twoja witryna nie pozycjonuje się w Yandexie - nie ma Cię na Wschodzie. A gdzie w takim razie Google?
Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą. Od 2005 r. zajmujemy się popularyzowaniem informacji o polskich i europejskich firmach, obiektach wypoczynkowych, przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem i przemysłem w Internecie Europy Wschodniej, Środkowej i Zachodniej. Naszym głównym kierunkiem działania są kraje byłego ZSRR. Ten kierunek działania wybraliśmy z kilku powodów.